تزریق ژل

 برای از بین بردن خطوط اخم و صاف کردن چین و چروک­های عمیق صورت و نیز برجسته سازی و حجم­دهی لب، گونه و خط خنده، پزشکان از این روش نیز استفاده می­کنند. نتیجه حاصله از آن رضایت فرد را به همراه دارد و فرد با اعتماد به نفس بیشتری به همراه صورتی زیبا و جوان­تر به زندگی زیبایی خود ادامه می­دهد.

 گونه گذاری

زيباسازي چهره قدمتي برابر با حيات انسان بر روي كره خاكي دارد . در گذشته انجام ورزش ها ، استفاده از كرم ها و ماسك هاي گوناگون به ويژه گياهي مد نظر بوده و امروزه به واسطه پيشرفت طب ، جراحي ، ليزر و تكنيك هاي مختلف مثل پروتز و تزريق به زيبا كردن و رفع چروك و يا لك و نيز افزايش حجم اعضا مختلف صورت مثل گونه ، لب كمك كرده است .ژل ها تركيبات پر كننده اي هستند كه با پر كردن شيارها باعث پر شدن چروك ها ، رفع لاغري دست و صورت ، گودي زير چشم ها ، افزايش حجم لب ، گونه ، چانه و نيز اندام مي شود و اين تركيبات حتي براي پر كردن فرو رفتگي هاي ضايعاتي چون سالك و آبله و …. نيز تغييرات محدود در حالت بيني كاربرد دارند . در واقع ژل ها چروك هاي عميق و گودي ها را پر كرده و از آنها براي برجسته كردن گونه و لب استفاده مي شود و اثرشان بين ۶ ماه تا ۶ سال مي باشد . تركيبات پر كننده به دو نوع موقت و دائمي تقسيم مي شوند . ژل هاي موقت شكل كلاژن هاو هيالورونيك اسيدها بوده و اسامي مختلفي مانند ژوودرم ، رو فيلان ، روي درم ، ماتريدكس و …. دارند . ژل هاي دائم در اصل هميشگي بوده اما چون بعد از گذشت ۵ تا ۶ سال كوچك تر شده و بافت هاي بدن نيز تحليل مي روند ، ماندگاري آنها را بايد بين ۵ تا ۱۰ سال در نظر گرفت امروز ژلهاي دائم به طور عمده شامل پلي آكريل اميد و پلي متيل متا كريلات مي باشند.

از بین بردن چین و چروک

اگرچه تمام تغييرات پوستي در سنين پيري به چين وچروك محدود نمي شود اما چين و چروك هاي پوستي را بايد مشهودترين تغيير پوستي در پيري ناميد. طول عمر و گذر زمان تغييراتي را در پوست صورت ايجاد مي‌كند، مهم‌ترين آنها شلي و افتادگي پوست، پيدايش چين و چروك، پيدايش لك‌هاي تيره يا قهوه‌اي‌ رنگ، ايجاد فرورفتگي‌هاي متعدد و تغييرات عروقي است. آنچه در اين بين بيشتر از هر چيز خودنمايي مي‌كند و به نوعي نماد پيري محسوب مي‌شود، چين و چروك‌هاي پوست صورت است زيرا در معرض ديد همگان است و نقش مهمي در برقراري روابط اجتماعي، فردي و شغلي افراد دارد به همين علت همه به دنبال راهي هستند تا بتوانند به نوعي اين چروك‌ها را برطرف كنندتزریق ژل یکی از پر کاربرد ترین روشهای موجود برای بر طرف کردن چین و چروک پوست صورت می باشد . كلاژن براي چين‌هاي دور لب استفاده مي‌شود. جائي كه‌ ‌بوتاكس كارآيي ندارد، كلاژن يا ساير پركننده‌ها كاربرد پيدا مي‌كنند. پركننده‌هاي بافتي بهترين درمان چروك‌هاي زير پلك‌ ‌چشم است. اين پركننده ها ممكن است به تنهايي يا در تركيب با روش‌هاي سطحي پوست نظير‌ ‌درمان ليزري يا روش‌هاي ديگر استفاده شوند.
 
0 ردود

اترك رداً

Leave a Reply

Your email address will not be published.