چرا منافذ پوست بزرگ تر می شوند ؟

بسیاری از مردان و زنان از مشکل منافذ بزرگ رنج می برند. کسانی که منافذ نا خوشایند در چهره دارند احساس بدی دارند برای این افراد جالب است که نکاتی را برای خلاصی از آن بدانند. در این جا برخی از روش های طبیعی و همچنین پاک سازی پوست را بیان می کنیم:
چرا ما باید روی پوست منافذ داشته باشیم ؟ منافذ دروازه هایی هستند که از طریق آن سموم به سطح خارجی پوست می رسد. در پایین نقطه از منافذ سموم تولید می شود که کار سبوم حفظ رطوبت و هیدراتاسیون سطح پوست است. گاهی اوقات، عدم تعادل هورمونی می تواند بیش از حد سموم تولید کند که منجر به چرب شدن بیش از حد پوست می شود. کسانی که غدد چربی بیش از حد فعال دارند منافذ بزرگتری دارند.
با این حال پوست چرب تنها عاملی است که منافذ را گشاد می کند. بسیاری از علل دیگر در آسیب منافذ تاثیر دارند که همان پیری است. در دوران پیری پروتئین طبیعی مانند کلاژن و الاستین کاهش می یابد. این مساله موجب کاهش انعطاف پذیری پوست درنهایت باعث اتساع منافذ می شود.
راه های طبیعی برای کاهش منافذ پوست
1. تغییر روال : صورت خود را 2 بار در روز بشوئید تا پوست متعادل تر شود و نه بیش از حد خشک و نه بیش از حد چرب شود همچنین، از اسکراب پوست استفاده کنید. لایه برداری بیش از حد باعث می شود پوست خشک و ملتهب شود که باعث تحریک غدد چربی و ترشح روغن بیشتر می گردد. این روغن اضافی روزنه های پوست را مسدود می کند، در نهایت بزرگ تر می شوند. در نهایت کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست لازم است تا از تخریب کلاژن ناشی از اشعه UV محافظت شود و پوست سفت و روشن شود.
2. انتخاب درست محصولات : کسانی که پوست چرب یا مستعد آکنه دارند از محصولات حاوی اسید سالیسیلیک استفاده کنند. اسید سالیسیلیک تنها عنصری است که چربی را کنترل می کند.
3. ماسک منافذ پوست را بزرگ نمی کند. استفاده از ماسک ساده مانند ماسک چای سبز کافئین و خاک رس منافذ را کوچک تر کرده و ترشح چربی را کاهش می دهند. یا ماسک مخلوط شیر با ژلاتین درمانی برای منافذ بزرگ پوست است. اما به یاد داشته باشید در طولانی مدت اثر خواهند کرد.
رهایی دائمی و سریع از منافذ بزرگ پوست
اگر تصمیم دارید یک باره از این مشکل خلاص شوید و اثر آن دائمی باشد ، از لیزر درمانی استفاده کنید زیرا لیزر در عمق پوست نفوذ کرده و موجب تحریک سنتز کلاژن می شود.
این کلازن باعث می شود پوست الاستیک تر شده و جوان تر دیده شود. هم چنین بدون درد است و در 20 دقیقه به پوست دلخواه خود می رسید.

0 ردود

اترك رداً

Leave a Reply

Your email address will not be published.