کاشت موی FIT

 

کاشت مو:عبارتست از پیوند فولیکول­های زنده­ی موی خود فرد در قسمت­های طاس و کم تراکم جلوی سر، تنها روشی است که جهت بازدارندگی موهای از دست رفته و پوشاندن فضای خالی جلوی سر می­شود. موهای پشت سر فرد ریخته شده پیوند زده می­شود. در واقع عمل انتقال گرفت­ها از خود فرد انجام می­شود، به همین دلیل پیوند به هیچ عنوان پس زده نمی­شود. از آنجایی که موهای پشت سر معمولاً دچار ریزش ارثی و طاسی نمی­شود، بنابراین پس از انتقال به جلوی سر خاصیت خود را حفظ کرده و کاملاً مقاوم هستند.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای کاشت مو هستند؟

افرادی که موهای پشت سر آن­ها تراکم نسبتاً بالایی داشته باشد، تا با برداشتن قسمتی از آن­ موها کم نشان ندهند. فرد منتخب باید از سلامت کامل برخوردار باشد. با توجه به معاینه­ی دقیق و تخصصی پزشک درمانگاه، پس از تأئید جهت انجام عمل، پزشک آزمایشات لازم جهت ایشان را درخواست می­نمایند از نظر بیماری­های چون دیابت، عفونت­های موضعی و … کنترل شوند. با اطمینان خاطر عمل کاشت را آغاز کنند.

اهداف و انتظارات از انجام عمل کاشت مو:

فردی که قصد انجام این عمل را دارد، لازم است یک یا چند جلسه مشاوره کامل و دقیق با پزشک خود داشته باشد و با اطلاعات کامل در مورد عمل خود تصمیم­گیری نمایند. نسبت به تراکم بانک مو قسمت طاسی سر  پوشش داده می­شود. تراکم قسمت برداشت در افراد مختلف متفاوت است، ممکن است در بعضی با یک جلسه (یک روز) کاشت به اتمام برسد یا در افرادی به دو یا بیشتر از چند روز نیاز داشته باشد.

روش کاشت مو FIT:

یکی از روش­های مناسب جهت کاشت مو روش FIT می­باشد که نیاز به بیهوشی یا جراحی و بخیه ندارد. در این روش هر یک از واحدهای فولیکولی مو به صورت تک به تک از سر جراحی می­شوند. دیگر برای گرافت نیازی به روش عمقی پوست سر نیست. مراحل انجام این کاشت به این صورت است که بعد از برداشتن گرافت­ها توسط سوزن­های بسیار ظریف از منطقه با نوک مو، (قسمت برداشت) به منطقه پذیرنده و انتقال داده می­شوند. بعد از انجام این عمل، فرد می­تواند بلافاصله به زندگی روزمره خود بازگردد و نیازی به بستری نیست.

 مراحل رشد موهای کاشته شده: معمولاً از روز کاشت شروع به رشد می­کنند و پس از حدود بیست روز از کاشت شروع به ریزش می­کنند و تا مدت 3 ماه ریزش دارند، از 3 ماه بعد از کاشت مجدداً گرافت­ها تار موی جدید رشد می­کنند. رشد اصلی آن­ها آغاز می­شود، مدت 6 الی 9 ماه طول می­کشد تا همه تراکم کاشت شده رشد کند. پس از پایان عمل داروهای لازم جهت تقویت و رشد موها توسط پزشک جهت بیمار تجویز می­شود.

0 ردود

اترك رداً

Leave a Reply

Your email address will not be published.